Sapphire Hair Transplant

Sapphire, Safir saç ekimi nedir? Safir uç ile saç ekimi, hakkında saç ekimi forum sitesinde bulunan içeriğin yer aldığı bölümdür. Sapphire, Safir saç ekimi nedir? Safir uç ile saç ekimi hakkında ki içeriğe ulaşabilirsiniz. Sapphir
Sapphire Hair Transplant

Saç ekimi popülerliği nedeniyle teknolojiyi en yakından takip eden sektörlerden bir tanesidir. Bu nedenle tıp alanında yaşanan gelişmeleri doğrudan saç ekimi sektöründe anında görmek mümkün. Bu nedenle saç ekimi sektörü kendini sürekli geliştiren bir yapıya sahip. Saç ekimi merkezlerinin geliştirdiği fikirlerin yanı sıra medikal cihaz üreticileri de hemen hemen hergün yeni fikirler üretiyor. Bu gelişmelerin saç ekimi sektörüne son yansıması: Safir uçlu saç ekimi...

Daha önce saç ekimi sektöründe altın kullanımı hakkında bilgi vermiş ve Gold FUE saç ekimi hakkında bilgilendirme paylaşmıştık.
Gold FUE saç ekimi hakkında ki yazımı okumak isteyenleri şöyle alalım.. Gold FUE saç ekimi içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Safir Uç İle Yapılan FUE Saç Ekimi Nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte saç ekimi tekniklerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Daha önceki yıllara göre  daha minimal teknikler ve yöntemlerle gerçekleştirilen bir sıradan bir prosedüre dönüşen saç ekimi operasyonları, kullanılan aletlerin de geliştirilmesine paralel olarak bugünkü son halini almıştır. FUE yöntemi günümüzün en gelişmiş saç ekim tekniği olarak biliniyor. FUE sayesinde elde edilen doğal sonuçlar, bu başarısını safir fue saç ekimi yöntemi ile safir uçlu özel cihazlar kullanarak bir adım ileriye taşımıştır. Safir gibi değerleri madenlerin saç ekimi sektöründe kullanılmasının en önemli etkenlerinden birisi de elmas, altın gibi değerli madenlerin vucüt ile olan mükemmel uyumudur.

Safir saç ekimi uygulaması genel olarak iğnesiz anestezi tekniği ile birlikte tercih edilerek saç ekimini ağrısız ve sızısız bir deneyim haline getiriyor. İğnesiz anestezi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi şöyle alalım: İğnesiz Anestezi ile saç ekimi

Saç ekiminde lokal anestezi, saç köklerinin donör bölgeden alınması ve saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasından önce uygulanmaktadır. Enjektör iğnesi ile gerçekleştirilen lokal anestezide etken maddenin vücudu uyuşturması zaman almaktadır. Bu süreç tamamlandıktan sonra FUE uygulaması ve kanal açma işlemine geçilmektedir.

safir uçlu saç ekimi

Değerli madenler arasında yer alan ve gerçek safirden üretilen uçlar ile gerçekleştirilen FUE operasyonlarında saç ekimi esnasında kanal açmak için kullanılan metal slit yerine özel safir uç kullanılmaktadır. Bu prosedür klasik FUE saç ekimi kanal açma yöntemi ile aynıdır. Sadece metal slitler yerine, safirden üretilmiş özel safir kanal açma aparatları ile kanal işlemi tamamlanır.

Safir uçla yapılan FUE işlemi, başlı başına bir teknik değil, FUE yönteminde uygulanan bir şeklidir. Bu yeni saç ekimi şekilleri hakkında daha fazla bilgi vermeye devam edeceğiz. Saçlı dokunun içine yerleştirilecek kanallara küçük mikro yuvalar açarak, minimum kabuklanma oluşumu ve iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Saç ekiminde Safir uç ile yapılan FUE işleminde saç kökleri, lokal anestezi altında mikro motor aracılığıyla, çapları 0,6 - 0,7 - 0,8 mm arasında saç köklerine göre değişiklik punclar kullanılarak saçlı doku halinde tek tek donör bölgeden alınır. Toplanan kökler FUE yönteminde açılacak kanallara yerleştirilir. Bu kanallar saçın görünümünü büyük derecede etkiler ve saçın açı, yön ve sıklığı ile alakalı konularını doğrudan belirler. Bu nedenle kanalların açma aşaması bir saç ekimi operasyonun başarısındaki en önemli aşamadır.
Saç kökleri bu kanallara ekilir. 1,0 -1,3 - 1,5 mm arasında, keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar ile açılan küçük kanalların saç kökü boyutunda olması, açılan kanal sayısının artmasına ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesine imkan sağlamaktadır.
Saç ekiminde doğal saç açısı 40-45 derecedir. Saç ekiminde kanal açan kişinin tecrübesi saç ekimi sonucunu doğrudan etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Bu nedenle saç ekimi merkezini seçerken kanal açan kişinin tecrübesini mutlaka öğrenerek seçim yapın. Daha sık saç ekimi için gelişi güzel düzensizce açılan saç ekimi kanalları hem saçların beslenmesine engel olarak sık bir sonuca engel olurken, çim adam diye tabir edilen sonuçları da ortaya çıkarma konusunda büyük rol oynamaktadır. Aman ha! Dikkat edelim.

Safir Fue Saç Ekimi ile Yapılan Saç Ekimi Klasik Yönteme Göre Avantajları

  • Anti-bakteriyel özelliklere sahip pürüzsüz yüzeyi, sertlik, keskinlik ve dayanıklılık gibi fiziksel nitelikleri nedeniyle kanal açma işlemi esnasında safir uç kullanıldığında çok daha az vibrasyon olacaktır, böylece hem travmanın hem de doku hasarı riskinin en düşük düzeyde tutulması sağlanır.
  • Safir uç ile yapılan FUE ile metal slit yöntemine göre daha sık ekim yapılabilir ve bu da daha ileri evrelerde saç dökülmesi olan hastalara uygulanmasını olanaklı kılar.
  • Greftlerin daha sık ekilmesine yardımcı olarak saç yoğunluğu ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.
  • Metal slite göre, daha az deri altı sıvı enjekte ederek kanal açımı yapma olanağı sunar.
  • Uygulamadan sonra görülen ödem düzeyi de daha düşük olacağından hastalar için operasyon sonrası her anlamda daha konforlu olur.
  • Ekim için açılan kanalların küçük olmasından dolayı operasyon sonrası doku iyileşmesi metal slite göre daha hızlıdır ve en önemlisi, deri üzerinde pürüzsüz bir birleşme olur.
  • Saç kökleri kendi boyutlarındaki kanalların içine en doğal açıyla ekildiğinden, köklerin yerinden çıkması ve açı ayarlarının değişmesi ihtimali yoktur.

safir saç ekimi

2006 yılından bu yana uygulanagelen FUE saç ekim yöntemi, dünyaca kabul görmüş bir saç ekimi tekniğidir. Başarılı sonuçları yanı sıra, rahatlık ve mükemmellik sunan bir tekniktir. Bu mükemmelliği ve başarılığı artık "Safir Uç ile saç ekimi" ile devamlılığını sürdürmektedir.

We recommend for you!
Unshaven Hair Transplant
We think you want to see also;
Unshaven Hair Transplant